Biotek Seeds

Biotek Seeds

    Description

Leaving 17 years behind in the diversity and continuity plan, Biotek reflects the values it has undertaken as a 100% domestic seed producer and investor with Turquoise. We are aware that every seed grain we obtain will come and inspire tomorrow's farmers. The great preference of the values we produce in the world agriculture is the biggest excitement and energy of Biotek. For our farmer's high-yielding values and high-yield harvests, our 'Researcher Brand' authorization approved by the Ministry of Agriculture continues our well-established and reliable R&D studies. High-tech production and processing capacity thanks to large Biotek Turkey and thousands of farmers in the world of color, yield, has been earnings.

Çok çeşitlilik ve süreklilik dikeyinde 17 yılı geri de bırakan Biotek, 0 yerli tohum üreticisi ve yatırımcısı olarak üstlendiği değerleri Turkuaz ile yansıtıyor. Elde ettiğimiz her tohum tanesinin, yarının çiftçilerine gelecek ve ilham kaynağı olacağı bilincindeyiz. Ürettiğimiz değerlerin Dünya tarımında önemli ölçüde tercih edilmesi, Biotek’in en büyük heyecanı ve enerjisinin nedenidir. Çiftçimizin yüksek verimli değerleri ve bol kazançlı hasatları için Tarım Bakanlığı onaylı ‘’Araştırmacı Marka’’ yetkisi ile esaslı ve güvenilir Ar-Ge çalışmalarımız sürekli yapılmaktadır. Yüksek teknolojiler ile geniş üretim ve işleme kapasitesi sayesinde Biotek Türkiye ve Dünya’da binlerce çiftçinin rengi, verimi, kazancı olmuştur.
بعد 17 سنة في خطة التنوع والاستمرارية تعكس القيم التي تعهدت بها كمنتج محلي 100 ٪ للبذور ومستثمر مع تركواز Biotek نحن ندرك أن كل حبة بذور نحصل عليها ستأتي وتلهم مزارعي الغد. التفضيل الكبير للقيم التي ننتجها في الزراعة العالمية هو أكبر إثارة وحيوية لشركة . من أجل القيم العالية الغلة للمزارع والمحاصيل عالية الغلة ، فإن تفويض "العلامة التجارية للباحثين" لدينا المعتمد من وزارة الزراعة يواصل دراساتنا الراسخة والموثوقة في مجال البحث والتطوير. بفضل إنتاج التكنولوجيا الفائقة وقدرة المعالجة Biotek Turkeyو بفضل شركة الكبيرة وآلاف من المزارعين في العالم ، كان العائد هو الأرباح

Cookies

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

Accept