Ridas Build

Ridas Build

    Description

Started in a small workshop in 2009, our business continues to develop each and every day. As Ridas, with our development and increasing product range in the past 5 years, we tried hard to meet your decorative and insulation based needs.

Considering our honoring status, we couldn’t achieve this without the dedication, effort, and enthusiasm of each individual employee from the production to the application. Blending our experience and technology of the future and advancing with steady steps, we contributed to the economy of both our own and our country. Quality became a tradition while the innovation became a duty for us.

At the point we reached today, our brands, which have already exceeded our country ’s boundaries are being marketed in 30 countries in the world. Not only in Turkey, but also in many countries in the world, they are preferred. I would like to take this opportunity to thank all our employees, partners and customers who have joined us during our journey to date. I do believe that we will be continuing to share beautiful days full of success in the future.

Yakub SAĞLAM

Chairman of the Board. 

2009 yılında küçük bir atölyede başlayan çalışmalarımız, başlangıçtan bu yana hiç durmadan ve her geçen gün gelişerek devam ediyor. Ridas olarak, 5 yılı aşkın bir zamanda kat ettiğimiz gelişim ve ürün zenginliği ile dekoratif ve yalıtım temelindeki ihtiyaçlardan istenilen, hayal edilen mekanlar için RİDAS ürünümüzü gayretle ürettik.
Bu gurur verici tabloya RİDAS üretiminden son tatbikine kadar çalışan her bireyin azmi, çalışma aşkı ve emeği ile ulaştık. Geçmişin birikimleri ve geleceğin teknolojilerini birleştirerek doğru bir yolda, sağlam adımlar atarak hem kendimiz, hem de ülkemiz için son derece yararlı faaliyetlerde bulunduk. En iyi kalite olan ürünlerimizi RİDAS ailesine mensup olan herkes bu işe yüreğini koyarak çalıştı. Kalite bizim için bir gelenek, yenilik ise bir görev oldu.
Bugün geldiğimiz noktada, ülke sınırlarını aşan markalarımız dünyanın 30 ülkesine pazarlanıyor. Sadece Türkiye'de değil, dünyanın birçok ülkesinde tercih ediliyor. Bugünlere kadar gelen ve gelecekte de devam edecek bu yolculukta bize eşlik eden tüm çalışanlarımıza, ortaklarımıza ve müşterilerimize teşekkürü bir borç biliyor, gelecekte başarılarla dolu güzel günleri paylaşmaya devam edeceğimize yürekten inanıyorum.
Yakup SAĞLAM
Yönetim Kurulu Başkanı.
Ridas بدأت في ورشة عمل صغيرة في عام 2009 ، وتستمر أعمالنا في التطور كل يوم. بصفتنا شركة
. مع تطورنا وزيادة نطاق منتجاتنا في السنوات الخمس الماضية ، حاولنا جاهدين تلبية احتياجاتك القائمة على الديكور والعزل.

بالنظر إلى حالة التكريم لدينا ، لم نتمكن من تحقيق ذلك بدون التفاني والجهد والحماس لكل موظف من الإنتاج إلى التطبيق. من خلال مزج خبرتنا وتكنولوجيا المستقبل والتقدم بخطوات ثابتة ، ساهمنا في اقتصاد بلدنا وبلدنا. أصبحت الجودة تقليدًا بينما أصبح الابتكار واجبًا علينا

في الوقت الذي وصلنا إليه اليوم ، يتم تسويق علاماتنا التجارية ، التي تجاوزت بالفعل حدود بلدنا ، في 30 دولة في العالم. ليس فقط في تركيا ، ولكن أيضًا في العديد من البلدان في العالم ، فهي مفضلة. أود أن أغتنم هذه الفرصة لأشكر جميع موظفينا وشركائنا وعملائنا الذين انضموا إلينا خلال رحلتنا حتى الآن. أعتقد أننا سنواصل مشاركة أيام جميلة مليئة بالنجاح في المستقبل

.يعقوب سلام
رئيس مجلس الإدارة.

Cookies

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

Accept